Velkou cenu ALT Melges 24 vybojovala o víkendu 20. a 21. 8. 2011 posádka ICZ.

Ačkoliv o Velkou cenu ALT Melges 24 2011 závodily pouze čtyři lodě, tyto srpnové závody byly více než vydařené a skvělým tréninkem na Mistrovství ČR. I přes předpovídaný velmi slabý vítr se nakonec na jachtaře usmálo štěstí a v krásném slunečném počasí se odjelo 8 kvalitních rozjížděk. Po prvním dni byly výsledky velmi vyrovnané (ICZ: 7 bodů, Cautor, YC DIM a Bob & Bobci po 9 bodech), druhý den ICZ potvrdil své prvenství a ostatní posádky skončily v těsném sledu v pořadí: 2. YC DIM, 3. Cautor a 4. Bob & Bobci.

1. Den – Čekání na vítr se vyplatilo

V sobotu ráno vše nasvědčovalo spíše závodění na šlapadlech a nafukovacích matracích, avšak čekání na vítr se vyplatilo a po 11. hodině mohla být odstartována první z pěti sobotních rozjížděk. Nakonec se závodilo pouze v prostoru před Lipno Marinou, avšak i zde foukalo chvílemi až 10m/s.
Výsledky sobotních rozjížděk byly plné změn a pořadí se neustále měnilo. Například tradičnímu favoritu lodi ICZ chvíli trvalo než se sehrál s novými členy posádky a přestože skončil dvakrát čtvrtý, nakonec po sobotě vedl. Mladý tým Pavla Bobka naopak mířil hned na začátku jako první do cíle, avšak těsně před cílovou čáru se mu nepovedl manévr stahování genakru a cílovou čáru se protnul až jako třetí.
První místo si díky tomuto manévru vybojovala posádka Cautor, která i nadále jezdila velmi vyrovnaně. Čtvrtá posádka YC DIM potom byla složena zcela nově pro tyto závody a skončila průběžně čtvrtá. Sobotní rozjížďky také zpestřovala trasa kolem „králičího“ ostrůvku a množství rekreačních jachtařů a surfařů.

2. Den – ICZ potvrzuje svoje prvenství

Nedělní čekání na vítr opět provázelo horké letní počasí a několik osvěžujících nápojů v restauraci, avšak i v neděli se jachtaři svého závodění nakonec dočkali. YC DIM se nechtěl nechat zahanbit svými sobotními výsledky, proměnil pozice a díky jednomu prvnímu a druhému místu skončil nakonec celkově druhý.
ICZ se nadále drželo vpředu, zato Cautor a Bob & Bobci bojovali o celkové umístění až do posledního metru. O něm rozhodl až strhující závěr poslední osmé rozjížďky cca 10 centimetry, kdy Cautor nakonec skončil celkově 3. a Bob & Bobci 4. Ve čtyři hodiny už potom závodníci mohli oslavovat vydařené závody a vydat se na cestu zpět domů.